بهترین جاذبه‌های حیرت انگیز جهان

نوشته شده توسط مهسا نوری در 1399/11/25

انسان به طور طبیعی نسبت به سفر و گردشگری تمایل زیادی نشان می دهد. به طوری که هر ساله بسیاری از گردشگران از سراسر دنیا به کشورها و یا حتی قاره ها مختلف سفر می کنند.

جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد که انسان با دیدن آنها دچار حیرت می شود و تمایل پیدا می کند تا برای دیدن این مکان ها سفر کند.

در اینجا ما به معرفی تعدادی از این جاذبه های حیرت انگیز خواهیم پرداخت. پس با ماه همراه باشید.

 

 

بیشتر بدانید: مشاغل پزشکی در آمریکا

5 جاذبه گردشگری محبوب جهان
جاذبه‌های بسیار زیادی در جهان وجود دارد که باعث حیرت و جذب گردشگران می‌شود اما در اینجا به معرفی 5 مورد از بهترین جاذبه‌هایی که بیشترین بازدیدکننده را دارد، می‌پردازیم.

 

1. دیوار بزرگ چین


دیوار بزرگ چین، بزرگترین دیوار جهان و بزرگترین معماری باستانی می‌باشد. این دیوار طولانی ترین و بزرگترین سازه مهندسی تدافعی و نظامی از لحاظ زمان ساخت بوده است که طول آن به 5000 کیلومتر می‌رسد.

این دیوار به یکباره ساخته نشده و در طول تاریخ چین، حکمرانان دوره‌های مختلف به ساخت آن پرداخته‌اند. ارتفاع دیوار بزرگ چین 25 فوت است و عرض آن بین 15 تا 30 فوت در فواصل مختلف، متغیر است.

هر 500 متر یک برج در امتداد دیوار قرار دارد که از آن به عنوان سنگر سربازان استفاده می‌کردند. این دیوار از 9 استان کشور چین عبور می‌کند. بسیاری از قسمت‌های این دیوار در دوره‌های مختلف تخریب شده است که بازسازی آن از سال 1957 آغاز شد. این دیوار در سال 1987 در لیست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است.

 

2. پترا


شهر باستانی پترا یکی از عجایب هفت‌گانه دنیا است که در اردن واقع شده است. پترا از تراشیده شدن صخره‌های سرخ رنگ در دل کوه به وجود آمده است و به همین دلیل نام آن را پترا که در زبان یونانی به معنی صخره است، گذاشته‌اند. نام قدیم این شهر سلع بوده است اما رومیان نام این منطقه را به زبان خودشان ترجمه و تغییر داده‌اند.

در میان جاذبه‌های پترا در اردن، یکی از جذاب‌ترین بناهایی که عده‌ای ساخت آن را توسط موجودات فرازمینی می‌دانند، قصر البنت است. حتی محلی‌های این منطقه بر این باورند که این بنا کار موجودات فرازمینی است و حتی به نقل از برخی از آنها، شب‌ها صداهای عجیبی به گوش می‌رسیده است که همین باعث شده بسیاری از گردشگران در طول شب به این منطقه نروند.

پترا در سال 1812 میلادی، توسط یک جهانگرد سوئیسی به نام جان ژان لودریک در 226 کیلومتریجنوب شهر امان مرکز اردن کشف شد که پس از آن تبدیل به یک جاذبه گردشگری و باعث رونق آن منطقه گردید.

 

3. تالاب آبی ایسلند
بلو لاگون یا تالاب آبی، یک مرکز درمانی آب گرم و یکی از معروف‌ترین و پربازدیدترین جاذبه‌های جهان است که در ایسلند قرار دارد.

برخلاف تصوری بسیاری از مردم، این تالاب آبی آب گرم طبیعی نیست و توسط دست بشر در سال 1976 ساخته شده است. جالب است که در این تالاب هیچ گونه ماده شیمیایی وجود ندارد و دارای مواد و املاح معدنی است که برای درمان بسیاری از بیماری‌ها به خصوص بیماری‌های پوستی بسیاری مفید است. این تالاب جزو 25 عجایب اول جهان و همچنین جزو 10 آب گرم برتر که خواص درمانی دارد، محسوب می شود.

بهترین زمان برای سفر به این منطقه در تابستان هنگام غروب آفتاب است تا بتوانید غروب خورشید را که جلوه ویژه‌ای دارد تماشا کنید و در زمستان نیز بتوانید به نظاره شفق‌های قطبی بپردازید.

 

4. آبشار نیاگارا
نیاگارا یکی از معروف‌ترین آبشارهای جهان است که در مرز بین آمریکا و کانادا قرار گرفته است. نیاگارا از 3 آبشار پدیده آمده است که آبشار معروف به نعل اسبی در بخش کانادا قرار گرفته و آبشارهای آمریکایی و نقاب عروس نیز در بخش متعلق به آمریکا واقع شده است. این دو بخش توسط یک جزیره از هم جدا شده است که در بخش کانادا آب از ارتفاع 53 متری و در بخش آمریکا آب از ارتفاع 20 تا 30 متری به پایین می ریزد.

نیاگارا مکانی است که می‌توان به قدرت و هنرمندی خدا در آن پی برد. جایی که موسیقی آن، صدای آب و طبیعت است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای بازدید از این جاذبه حیرت‌انگیز به این منطقه سفر می کنند.

 

5. ماچو پیچو
ماچو پیچو شهری است با اسرارآمیزترین بناهای باستانی که به شکل دیوارهای سنگی می‌باشد. این منطقه که یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری جهان است در آمریکای جنوبی و در کشور پرو واقع شده است و 2000 متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است.

از ویژگی های دیگر این بنا که موجب حیرت گردشگران می گردد، مهندسی ساخت این بنا است که در مقابل زلزله مقاوم است. این بنا طوری ساخته شده است که در هنگام وقوع زلزله، سنگ های بالا و پایین رفته و دوباره در جای خود قرار می گیرند.

ماچو پیچو حدود 200 بنا را در خود جای داده است که از جمله معروف ترین آنها می توان به معبد اصلی ماچو پیچو،  هرم شهر، معبد خورشید و آرامگاه سلطنتی اشاره کرد.

هر ساله گردشگران بسیاری برای بازدید از این منطقه حیرت انگیز به کشور پرو سفر می کنند که همین باعث رونق اقتصادی در این منطقه گشته است.

 

بیشتر بدانید: ویزای شینگن و هزینه های آن

 

در این مقاله با 5 مورد از عجایب جهان که جزو پربازدیدترین جاذبه های گردشگری محسوب می شود، آشنا شدید. در مقالات بعدی نحوه اخذ ویزاهای گردشگری برای مسافرت و تفریح برای توریست ها را توضیح خواهیم داد که امیدواریم از آن استفاده نمایید.

 

منبع

https://hamimohajer.com/tourism/tourist-attractions