مشاغل پزشکی کشور آمریکا

نوشته شده توسط مهسا نوری در 1399/11/14

در جهان مشاغل زیادی وجود دارد که از لحاظ درآمدی در سطح بالایی هستند. در آمریکا نیز مشاغلی وجود دارد که درآمدهای بسیاری خوبی دارند. آمار دولت آمریکا نشان می دهد که بیشترین درآمد مربوط به مشاغل حوزه سلامت و بهداست است که از بقیه مشاغل بالاتر است.

مشاغل بهداشتی در فهرست شغل های پردرآمد قرار دارند و آینده این بخش بسیار درخشان است. طبق گزارشات اداره آمار ایالات متحده یا بی ال اس، پیش بینی می شود مشاغل بهداشتی از سال 2019 تا 2029 با رشد 15 درصد روبرو شود و حدود دو و نیم میلیون شغل جدید به آن اضافه شود. به گفته این اداره این رشد عمدتا به دلیل پیر شدن جمعیت است که منجر به تقاضای بیشتر برای خدمات بهداشتی می شود.

 

اساس رتبه بندی درآمد

رتبه بندی بر اساس داده های حقوق از بی ال اس انجام می شود. در صورت امکان از حقوق متوسط برای هر شغل استفاده می شود که نشان دهنده دستمزد سالانه یک کارمند معمولی در آن شغل است.

ارقام حقوق و پیش بینی شغل بر اساس داده های جمع آوری شده توسط بی ال اس تا ماه مه 2019 است که آخرین بار آن را به روز کرده است.

 

 

5 شغل پزشکی پردرآمد آمریکا

با وجود این تفاسیر در این مقاله قصد داریم تا 5 شغل برتر از لحاظ کاری و درآمد بالا در آمریکا را برای شما توضیح دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

1- متخصص بیهوشی

 

بی ال اس متخصصان بیهوشی را پزشکانی معرفی می کند که داروهای بیهوشی و ضد درد را برای کنترل درد در قبل جراحی، حین آن و یا بعد از جراحی تجویز می کند. این سومین سال متوالی است که این حرفه کاملا تخصصی در صدر لیست مشاغل پردرآمد در آمریکا قرار می گیرد.

ساعات کار یک متخصص بیهوشی طبق برنامه اتاق عمل است که می تواند طولانی و غیرقابل پیش بینی باشد زیرا که متخصصان بیهوشی باید هم برای جراحی های برنامه ریزی شده و هم برای اقدامات اورژانسی مانند حوادث تروما و زایمان در آنجا باشند.

برای تحصیل در این رشته پزشکی، متخصصات بیهوشی باید به طور معمول 4 سال یا حتی بیشتر اقامت داشته باشند و این بستگی به نوع فوق تخصص آنها دارد.

درآمد سالانه متخصصان بیهوشی حدود 260 هزار دلار است.

 

2- جراح

 

اگرچه جراح شدن نیاز به چندین سال آموزش تخصصی دارد، اما این پزشکان در یکی از پردرآمدترین شغل ها قرار دارند. جراحان ممکن است بسته به تخصص خود، ساعت های طولانی و نامنظمی را در کار داشته باشند. در حالیکه کسانی که روی جراحی های پیشگیری و انتخابی تمرکز دارند ممکن است برنامه قابل پیش بینی تری داشته باشند. جراحانی که در زمینه هایی مانند تروما یا جراحی مغز و اعصاب کار می کنند اغلب به صورت تمدید، حتی یک شبه در شیفت کار می کنند.

علاوه بر انجام عمل، جراحان به مدیریت مراقبت از بیمار قبل و بعد از جراحی کمک می کنند. حتی اگر آنها برای کار برنامه ریزی نشده باشند، ممکن است لازم باشد یک جراح از طریق تلفن نگرانی های بیمار را برطرف کند و جراحان حتی در ساعات استراحت خود ممکن است با یک تماس اورژانسی به بیمارستان بروند.

برای تحصیلات در این حوزه و جراح شدن باید دوره تحصیل در دانشکده پزشکی را با موفقیت پشت سر بگذارید و  برای این امر یک اقامت چند ساله و بعضا به یک بورس تحصیلی تخصصی نیاز است.

میانگین درآمد جراحان در سال حدود 250 هزار دلار است.

 

3- جراح دهان و فک و صورت

 

جراحان دهان و فک و صورت طیف گسترده ای از بیماری ها، آسیب ها و نقص در دهان و فک و اطراف آن را درمان می کنند. از جمله مشکلات متداول که احتمالا آنها قادر به مدیریت آن هستند. دندان های عقل مشکوک، فک های نامرتب، تمورها و کیست های فک و دهان است. آنها همچنین ممکن است جراحی ایمپلنت دندان را انجام دهند.

به طور معمول جراحان فک و صورت برای مدرک کارشناسی، به 4 سال اقامت جهت تحصیل دندانپزشکی نیاز دارند. بعد از تحصیلات، جراحان یک آزمون دو بخشی می دهند تا در ایالات متحده آمریکا توسط هیئت جراحی دهان و فک و صورت گواهی شوند.

معمولا درآمد جراحان دهان و فک و صورت سالیانه به 235 هزار دلار می رسد.

 

4- متخصص زنان و زایمان

 

پزشکان متخصص در زمینه بهداشت باروری واژن، تخمدان، رحم و دهانه رحم، معروف به متخصص زنان و زایمان یا جی وای ان های OB هستند که دستمزد سالانه آنها مقداری کمتر از جراحان فک و دهان و صورت است.

این پزشکان در انتقال اطلاعات به بیماران که سلامتی آنها و نوزادان را بهبود می بخشد فعالیت می کنند. آنها همچنین در مدیریت شرایط استرس شدید به ویژه زایمان که می تواند در هر ساعت از شبانه روز اتفاق بیفتد، بسیار عالی عمل می کنند.

برای متخصص شدن در حوزه زنان و زایمان باید فارغ التحصیل دانشکده پزشکی باشید و همچنین به مدت حداقل 4 سال به عنوان دستیار یک متخصص زنان و زایمان کار کنید. پس از آن با دادن یک آزمون می توانید گواهی تخصص در این حوزه را دریافت کنید.

درآمد این پزشکان سالانه حدود 233 هزار دلار است.

 

5- متخصص ارتودنسی

 

متخصصان ارتودنسی در اقدامات اصلاحی دندان تخصص دارند و اغلب توسط دندانپزشکان بیمار به آنها ارجاع می شود. این پزشکان به طور مکرر از اشعه ایکس استفاده می کنند، بریس می زنند، محافظ دهان ایجاد می‌کنند و سایر اقدامات را در صورت لزوم انجام می دهند.

متخصصان ارتودنسی به مهارت های ارتباطی خوبی برای کسب موفقیت نیاز دارند زیرا آنها مستقیما با بیماران کار می کنند. به علاوه توانایی های تحلیل و حل مسئله را به خوبی درک می کنند.  برخی از آنها برای مطب های بزرگ ارتودنسی کار می کنند و برخی هم مطب جداگانه دارند.

برای کسب مدرک دانشگاهی متخصصان ارتودنسی باید کلاس های دانشکده دندانپزشکی که شامل کلاس ها و تجربیات بالینی است را پشت سربگذارند و پس از آن در آزمون گواهی تخصص شرکت کنند.

میانگین درآمد سالیانه این متخصصان حدود 230 هزار دلار است.

 

 

در این مقاله با 5 مورد از مشاغل پزشکی و پر درآمد در آمریکا آشنا شدید که می توانید برای متخصصانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند بسیار مفید باشد. در مقالات بعدی نیز به مشاغل پردرآمد در حوزه های دیگر و همچنین در کشورهای دیگر خواهیم پرداخت.

 

منبع

https://www.investopedia.com/personal-finance/top-highest-paying-jobs/

https://hamimohajer.com/