پر درآمد ترین مشاغل آمریکا

نوشته شده توسط مهسا نوری در 1401/09/06  •  ارسال نظر »

پر درآمد ترین مشاغل آمریکا

 آیا می دانید صاحبان پر درآمد ترین مشاغل در آمریکا چه کسانی هستند؟ اگر متقاضی کار در آمریکا بعد از مهاجرت هستید و به دنبال یک شغل مناسب هستید، احتمالاً یکی از عوامل مؤثر در انتخاب شما درآمد هر شغل است. به همین دلیل در ادامه چندین شغل پردرآمد آمریکا را به شما معرفی خواهیم کرد:

  

...

 متخصص بیهوشی

1.  متخصص بیهوشی/ Anesthesiologist


BLS متخصصان بیهوشی را به عنوان پزشکانی تعریف می کند که «قبل از جراحی، حین یا بعد از جراحی، داروهای بیهوشی و ضد درد را برای کنترل درد تجویز می کنند». این حرفه بسیار تخصصی، در فهرست مشاغل پردرآمد در رتبه دوم قرار دارد.حقوق این شغل در آمریکا به طور متوسط 331,190  دلار در سال می باشد. ساعات کاری یک متخصص بیهوشی می تواند طولانی و غیرقابل پیش بینی باشد زیرا از برنامه اتاق عمل پیروی می کند. متخصصان بیهوشی باید هم برای جراحی های برنامه ریزی شده و هم برای اقدامات اورژانسی حضور داشته باشند.

 

 

 جراح فک و صورت

2.  جراح فک و صورت/ oral and maxillofacial surgeon


جراحان دهان و فک و صورت طیف وسیعی از بیماری ها، آسیب ها و نقایص داخل و اطراف دهان و فک را درمان می کنند. از جمله مشکلات رایج‌تری که آنها احتمالاً آن‌ها را مدیریت می‌کنند، دندان‌های عقل، فک‌های نامرتب، و تومورها و کیست‌های فک و دهان است. آنها همچنین ممکن است جراحی ایمپلنت دندان را انجام دهند. آنها ساعت های بسیار طولانی با انجام جراحی های پیچیده کار می کنند. جراحان دهان ممکن است برای موارد اورژانسی که نیاز به درمان فوری دارند نیز نیاز به آماده باش داشته باشند. درآمد این شغل سالانه حدود 311,460 دلار می باشد.

 

 

 

 جراح

3.  جراح/ surgeon


جراح مسئول عمل جراحی بیمارانی است که دارای جراحات یا بیماری می باشند. وظایف آنها شامل بررسی و برقراری ارتباط با بیمار در مورد روش جراحی، آماده شدن برای جراحی، و تکمیل جراحی با کمک سایر جراحان، پرستاران و تکنسین های جراحی است. به طور متوسط، یک جراح عمومی 50 تا 60 ساعت در هفته کار می کند و بسته به نوع عمل، جراحان می توانند تقریباً 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته آماده خدمت باشند.درآمد این جراحان عمومی چیزی حدود 297,800 دلار در سال می باشد.

 

 

 

 متخصص زنان

4.  متخصص زنان و زایمان/ Obstetrician-gynecologist


پزشکانی که در زمینه سلامت باروری، تخمدان، رحم و دهانه رحم و زایمان تخصص دارند به عنوان متخصص زنان و زایمان یا OB-GYN شناخته می شوند. این یک تخصص پزشکی است که بر ارائه مراقبت های پزشکی مرتبط با بارداری یا زایمان تمرکز دارد. OB-GYN همچنین به تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری‌های زنان، کمک می‌کنند. درآمد این متخصصان چیزی حدود 297,210 دلار در سال می باشد. برنامه کاری آنها معمولاً شامل دیدن بیماران به صورت برنامه‌ریزی شده است، ولی مراقبت از یک بیمار که فرزندی را به دنیا می‌آورد می‌تواند در هر زمانی از شبانه روز اتفاق بیفتد و مستلزم این است که برای این رویدادها در طول یک حرفه آماده باشید.

 

 

 

 متخصص ارتودنسی

5.  متخصص ارتودنسی/ Orthodontist


متخصصین ارتودنسی در اقدامات اصلاحی دندان ها تخصص دارند  و همچنین سایر روش‌ها برای محافظت دندان هارا را در صورت نیاز انجام می‌دهند.دندان پزشکانی که دارای بورد تخصصی ارتودنسی هستند با درآمد سالیانه حدود 267,280 دلار در زمره پردرآمد ترین شغل های آمریکا جای دارند.

 

 

 

روانپزشک

6.  روانپزشکان/ Psychiatrists


روانپزشکان به درمان مسائل مربوط به سلامت روان کمک می کنند، اگرچه تخصص های فرعی زیادی وجود دارد. برخی در روانپزشکی کودکان و نوجوانان کار می کنند، برخی دیگر در روانپزشکی قانونی (حقوقی)، روانپزشکی اعتیاد یا روانپزشکی مشاوره که در یک محیط پزشکی اتفاق می افتد، تخصص دارند. همچنین برخی دیگر در روانکاوی تخصص دارند، جایی که روانپزشک به بیمار کمک می کند وقایع و احساسات گذشته را به خاطر بیاورد و بررسی کند تا احساسات فعلی خود را بهتر درک کند. روانپزشکان ممکن است در محیط های کاری متفاوتی کار کنند،از جمله: مطب خصوصی، بیمارستان ها، سازمان های اجتماعی، مدارس، مراکز توانبخشی و زندان ها. درآمد روانپزشکان سالیانه حدود 249,760 دلار می باشد.

 

 

 

 پزشک خانواده

7.  پزشکان خانواده/  Family medicine physicians


BLS این دسته را به عنوان پزشکانی تعریف می کند که “تشخیص، درمان و مراقبت های پیشگیرانه را برای افراد و خانواده ها در طول عمر انجام می دهند.” این پزشکان اغلب بیماران را برای درمان های پیشرفته به متخصصان ارجاع می دهند. پزشکان خانواده به دلیل تعداد زیاد بیماران متنوع خود، عموماً طیف وسیع تری از شرایط پزشکی را مدیریت می کنند. درآمد این پزشکان که اغلب اوقات ساعات کاری مشخص و منظمی دارند، حدود 235,930 دلار در سال می باشد.

 

 

 

 دندانپزشک

8.  دندانپزشکان/ Dentist


دندانپزشکان اغلب در لیستی از بهترین مشاغل در مراقبت های بهداشتی ظاهر می شوند.علاوه بر درآمد خوب، استرس نسبتا کم و برنامه ریزی انعطاف پذیر بر جذابیت این رشته می افزاید. درآمد دندان پزشکان عمومی حدود 167,160 دلار در سال می باشد.

 

 

 

 خلبانان

9.  خلبانان خطوط هوایی، کمک خلبانان و مهندسان پرواز/ Airline pilot,copilot and flight engineer


کار در صنعت هوانوردی می‌تواند به معنای زمان زیادی دور از خانه باشد، اما در بسیاری از موارد به یک حقوق بسیارخوب نیز منجر می‌شود. BLS خلبانان خطوط هوایی، کمک خلبانان و مهندسان پرواز را در یک دسته قرار می دهد. حقوق این افراد حدود 198,190 دلار در سال می باشد.

 

 

 

 مدیریت کامپیوتر

10.  مدیریت کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی/ Computer and information systems manager


مدیران کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی (IS) بر عملکردهایی مانند پردازش الکترونیکی داده ها، سیستم های اطلاعاتی، تجزیه و تحلیل سیستم ها و برنامه ریزی کامپیوتری نظارت می کنند. آنها همچنین نیازهای فناوری اطلاعات (IT) یک سازمان تجاری یا دولتی را ارزیابی می کنند و با کارکنان فنی برای پیاده سازی سیستم های رایانه ای که آن اهداف را برآورده می کنند، همکاری می کنند.حقوق این افراد به طور متوسط 162,930 دلار در سال می باشد.

 

 

 

 

جاذبه‌های گردشگری کانادا

نوشته شده توسط مهسا نوری در 1400/02/18  •  ارسال نظر »

هر ساله گردشگران و یا حتی مهاجران بسیار کشور کانادا به عنوان مقصد برای گردشگری یا زندگی انتخاب می‌کنند. کانادا کشوری دارای طبیعت بکر و تماشایی، شهر های زیبا و پر جنب و جوش و مردمانی خونگرم و مهمان نواز است. برای مسافرت به کشور کانادا اقداماتی از جمله اخذ ویزای توریستی کانادا لازم است که در ادامه به این موضوع اشاره خواهیم کرد و همچنین به معرفی چند مورد از بهترین جاذبه های کانادا خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

 

بیشتر بخوانیم: ویزای مولتی چیست؟

...

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا ویزایی است که شخص با داشتن آن می تواند از امکان اقامت موقت جهت گردش در کشور کانادا بهره مند شود. این ویزا یک سند رسمی است که از جانب دولت کانادا صادر شده و به پاسپورت شما چسبانده می شود و نشان می دهد که که شرایط لازم برای ورود به کشور کانادا را دارید.

گردشگران می توانند به وسیله این ویزا تا 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشند. هنگامی که وارد این کشور شدند، مامور خدمات مرزی می تواند اجازه اقامت را بیشتر یا کمتر از 6 ماه صادر کند و این زمان بر روی پاسپورت درج خواهد شد.

 

چه زمانی برای سفر به کانادا بهتر است؟

گردشگران در هر زمانی که بخواهند می‌توانند به این کشور سفر کنند و از حضور در کانادا لذت ببرند اما به طور کلی بهترین زمان برای سفر به این کشور از اوایل تا اواسط بهار و همچنین اواخر تابستان و اوایل پاییز است. در این مواقع از سال اغلب گردشگران و توریستان خود را برای سفر به کانادا آماده می‌کنند. در مواقع دیگر نیز می‌توان به این کشور سفر کرد و هیچ محدودیتی ندارد. به عنوان مثال برخی از گردشگران در زمستان به این کشور سفر می‌کنند و از اسکی بر فراز کوه ها لذت می‌برند.

 

مکان‌های توریستی کانادا

پس از دریافت ویزای توریستی کانادا، باید اقدامات بعدی مثل تهیه بلیط هواپیما و رزرو هتل محل اقامت برای سفر انجام پذیرد و سفر آغاز شود. کانادا دومین کشور بزرگ جهان است که جاذبه های گردشگری زیادی دارد. در این مقاله به چند مورد از بهترین جاذبه های کانادا اشاره خواهیم کرد.

 

آبشار نیاگارا

این آبشار مشهور از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری کانادا به حساب می‌آید که هر ساله میلیون‌ها بازدیدکننده را از سراسر دنیا به سمت خود می‌کشاند. بخشی از این آبشار نیز در آمریکا قرار گرفته است. این آبشار، به آبشار نعل اسبی معروف است و ارتفاع آن حدود 57 متر می باشد که تماشای این منظره بسیار حیرت انگیز است.

 

برج سی ان (CN Tower)

این برج در شهر تورنتو و در کرانه سواحل دریاچه اونتاریو قرار گرفته است. این برج تبدیل به یکی از نمادهای معروف کانادا شده است و از جاذبه های گردشگری کانادا می‌باشد. برج سی ان 553 متر ارتفاع دارد و دارای امکاناتی مانند رستوران 360 درجه‌ای، تلسکوپ‌هایی با قدرت زوم بالا و اتاقک های شیشه‌ای نیز تجربه هیجان‌انگیزی را برای شما رقم خواهند زد. نورپردازی این برج در شب و تغییر آن به رنگ های مختلف، آن را بسیار جذاب و دوست داشتنی کرده است.

 

پارک ملی جاسپر

پارک جاسپر بزرگترین پارک ملی در رشته کوه راکی در کانادا است که حدود 11 هزار کیلومتر مربع وسعت دارد. این پارک در ایالت آلبرتا قرار دارد.  پارک ملی جاسپر یکی از جاذبه های گردشگری کانادا است و هر ساله پذیرای میلیون ها بازدید کننده از سراسر جهان است.

 

شهر کبک قدیم

شهر کبک، یک میراث جهانی ثبت شده در یونسکو است. شهری کوهستانی که در ارتفاعات قرار دارد و دارای تاریخی‌ترین ساختمان های شهر می‌باشد. این مکان بسیاری از گنجینه های دیگر را در دل خود جای داده است. قسمت کوهستانی کبک بر روی خره های مرتفعی واقع شده است که حتی ارتفاعشان به 100 متر بالاتر از سطح زمین نیز می رسد و از جاذبه های گردشگری کانادا به شمار می آید.

 

پارک ملی بنف و کوه های راکی

پارک ملی بنف درست در قلب کوه های راکی قرار دارد و در این پارک می‌توان به تماشای دریاچه فیروزه‌ای، قله‌های پوشیده از برف و یخچال های زیبا نشست و از دین این مناظر لذت برد. جذاب ترین جای این منطقه دریاچه لوئیز است که انعکاس کوه های راکی داخل آب های فیروزه ای، منظره ای حیرت انگیز را به وجود می‌آورد و صحنه جذابی رای ثبت عکس را رقم می‌زند.

 
پارک ملی یوهو

پارک ملی یوهو سومین پارک ملی کانادا است که در ایالت بریتیش کلمبیا قرار دارد. این پارک یکی از جاذبه‌های گردشگری کانادا به حساب می‌آید و شما با دیدن صخره های سنگی و آبشارهای زیبا حیرت زده خواهید شد. این پارک در سال 1886 تاسیس شده و کوچکتر از پارک بنف می باشد. وجود کوه ها، آبشارها، رودخانه ها، دریاچه های یخی و دیگر امکانات تفریحی و رفاهی از جاذبه های برجسته این پارک می باشد.

 

شهر مونترال

شهر مونترال بزرگترین شهر استان کبک و پس از تورنتو دومین شهر بزرگ کانادا و هفتمین شهر بزرگ آمریکای شمال محسوب می شود. مونترال به آبهای آزاد دسترسی دارد و یک شهر چند ملیتی است که 67 درصد ساکنان آن فرانسوی زبان هستند. جزیره مونترال ک بخش اصلی شهر است به یک بوم رنگ شبیه است که از شمال شرقی به جنوب غربی امتداد یافته است. این جزیره با دو رود عظیم سن لورن و رود اتاوا احاطه شده است.

 

شهر ویسلر

این شهر در میان کوهستان های ساحل منحصر به فرد ایالت بریتیش کلمبیا واقع شده است. این منطقه یکی از جاذبه های گردشگری کانادا محسوب می‌شود. در این شهر پیست اسکی و اسنو بورد منحصر به فرد، زمین‌های بزرگ گلف، بهترین پارک دوچرخه سواری کوهستانی دنیا، مراکز خرید لوکس و رستوران های عالی وجود دارد که متناسب با هر سلیقه‌ای است. مهم نیست که در چه فصلی به این منطقه سفر می‌کنید زیرا در هر فصل تفریحات و سرگرمی های شگفت‌انگیزی در این منطقه خواهید دید.

 

 

در این مطلب با جاذبه های گردشگری کانادا و همچنین نحوه دریافت ویزای توریستی کانادا آشنا شدید که امیدواریم برای کسانی که قصد سفر به کشور زیبای کانادا را دارند مفید واقع شده باشد.

 

 

بیشتر بخوانیم: جاذبه‌های توریستی ترکیه

 

 

http://www.khordadnews.ir/fa/news/359904

https://www.jamaran.news/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D8%A2%DA%AF%D9%87%DB%8C-228/1507430-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA-%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%DB%8C%D8%B9%D9%86%DB%8C-%DA%86%D9%87

https://www.donya-e-eqtesad.com/fa/tiny/news-3759625

 

ویزای مولتی چیست + انواع ویزای مولتی

نوشته شده توسط مهسا نوری در 1400/02/04  •  ارسال نظر »

ویزای مولتی نوع خاصی از ویزا است که دارنده آن می‌تواند در یک بازه زمانی مشخص، چندین بار وارد خاک مقصد مورد نظر شود. شخصی که ویزای مولتی را دریافت می‌کند، می‌تواند وارد خاک کشور مورد نظر شده و سپس به کشور خود بازگردد.

دریافت ویزای مولتی همانند سایر ویزاها فرایند و دشواری‌های خود را دارد اما با مراجعه به یک موسسه مهاجرتی معتبر و با سابقه در این زمینه، می‌تواند کمک بزرگی باشد تا این فرایند و دشواری‌های آن را پشت سر بگذارید.

موسسه حامی مهاجر، یک موسسه معتبر و با سابقه در زمینه اخذ انواع ویزا و همچنین مهاجرت تحصیلی و شغلی می‌باشد. برای اطلاع بیشتر در مورد دریافت ویزا می‌توانید با کارشناسان این موسسه با شماره 021-48406 تماس حاصل فرمایید.

در این مقاله قصد داریم تا در مورد ویزای مولتی، ویزای مولتی کانادا، ویزای مولتی آمریکا، ویزای مولتی انگلیس، شرایط اخذ ویزای مولتی و مدارک لازم برای ویزای مولتی توضیحاتی را ارائه نماییم.

 

بیشتر بدانید: جاذبه‌های توریستی کشور ترکیه

...

ویزای مولتی چند نوع است؟

به طور کلی ویزای مولتی برای چند مورد صادر می‌شود که شامل ویزای توریستی، ویزای بیزینسی و ویزای تحصیلی می‌شود که بیشترین و کاربردی ترین آن ویزای توریستی است. ویزای مولتی معمولا با هدف گردشگری صادر می‌شود و به دارنده آن اجازه می‌دهد که تا حداکثر 90 روز در یک بازه 6 ماه در کشور مورد نظر اقامت داشته باشد.

نکته‌ای که درباره ویزای مولتی باید به آن توجه کرد این است که مهلت 90 روزه این ویزا می‌تواند در یک نوبت یا طی چند بار سفر به اتمام برسد.

 

اعتبار ویزای مولتی

پس از اتمام اعتبار ویزای مولتی می‌توان مجددا برای تمدید این ویزا اقدام نمود. پس از مرتبه اول، برای دفعات بعد اخذ ویزای مولتی آسان‌تر خواهد بود. به طور مثال اگر فردی برای بار اول ویزای مولتی 3 ماهه دریافت کرده باشد، سری بعد می‌تواند ویزای مولتی 6 ماهه یا یک ساله درخواست نماید. به این نکته نیز باید توجه نمود که برای اخذ ویزای مولتی پس از پایان اعتبار باید مدارک لازم را تهیه کرده و مجددا درخواست ویزای مولتی را انجام داد.

 

برای اخذ ویزای مولتی چه مدارکی لازم است؟

برای دریافت ویزای مولتی، باید اثبات کنید که از شرایط لازم برای دریافت ویزا بهره‌مند هستید. به منظور اثبات این موضوع، مدارک متفاوتی باید ارائه شود اما باید توجه داشت که هدف از ارائه این مدارک، اثبات واجد شرایط بودن شماست.

هرچه مدارک شما در این زمینه بیشتر و کامل‌تر باشد و دلیل شما برای سفرهای متوالی قابل قبول‌تر باشد، شانس شما نیز برای اخذ ویزای مولتی چند برابر خواهد شد. به صورت کلی می‌توان گفت که برای دریافت ویزای مولتی به مدارک زیر نیاز است:

·         اصل و کپی پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار به علاوه اصل پاسپورت پیشین

·         اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجه رسمی

·         2 قطعه عکس

·         اصل و کپی اسناد ملکی به همراه ترجمه رسمی

·         گواهی تمکن مالی از بانک شامل پرینت گردش حساب 4 ماه اخیر (حداقل 200 میلون) به زبان انگلیسی

·         گواهی اشتغال به کار متقاضی به همراه ترجمه پروانه کسب یا روزنامه رسمی

·         اصل بیمه متقاضی به همراه ترجمه رسمی

·         دعوتنامه رسمی و معتبر

·         گواهی پزشکی معتبر

·         تکمیل فرم ویزا

اگر شخصی دارای دعوتنامه از طرف فردی که دارای اقامت کشور مقصد است، داشته باشد باید مدارک زیر را نیز ارائه نماید:

·         مدرک اقامت موقت یا اقامت دائم فرد مقیم کشور مقصد

·         گواهی تمکن مالی فردم مقیم کشور مقصد

·         گواهی حقوقی فرد مقیم کشور مقصد

 

اخذ ویزای مولتی چه مدت طول می‌کشد؟

اخذ ویزای مولتی به طول معمول از 2 هفته تا 3 ماه ممکن است زمان ببرد اما برخی موسسات معتبر با توجه به کامل بودن مدارک متقاضی، دریافت ویزای مولتی را طی چند روز کاری انجام می‌دهد. همچنین این موسسات با در اخیار قرار دادن همراه سفارت، روند اخذ ویزای مولتی را سریع‌تر و با خیالی آسوده‌تر برای متقاضی پیش خواهد برد.

 

ویزای مولتی کانادا چیست؟

ویزای مولتی کانادا که به نام‌های ویزای 5 ساله یا ویزای مولتیپل کانادا نیز معروف است، در واقع مجوزی است که به شخص اجازه ورود و اقامت موقت در خاک کانادا را می‌دهد. به وسیله این ویزا می‌توان وارد کشور کانادا شد و به شهرهای مختلف سفر کرد یا با اقوام و دوستان ملاقات نمود اما با این ویزا اجازه کار یا اقامت دائم در کانادا را نمی‌توان داشت.

این ویزا از سمت دولت کانادا صادر شده و بر روی پاسپورت چسبانده می‌شود. از آنجا که این ویزا توریستی محسوب می‌شود، فرد دارنده این ویزا فقط می‌تواند در مدت تعیین شده در کانادا اقامت موقت داشته باشد و حق اقامت دائمی و یا کار در کانادا را نخواهد داشت.

ویزای مولتی کانادا به صورت پیش‌فرض 10 ساله صادر می‌شود اما از آنجایی که اعتبار پاسپورت‌های ایرانی 5 ساله است و پس از ابطال پاسپورت عملا ویزای متصل به آن نیز بی‌اعتبار خواهد شد، به همین دلیل ویزای مولتی کانادا در ایران به ویزای 5 ساله هم معروف است.

 

ویزای مولتی آمریکا چیست؟

ویزای مولتی آمریکا نوع خاصی از ویزا است که صاحب آن می‌تواند در یک بازه زمانی معین، چندین بار وارد خاک آمریکا شود. شخصی که دارند این ویزا است می‌تواند وارد آمریکا شود و سپس به کشور خود بازگردد و قادر خواهد بود این امر را چندین بار تکرار کند.

حداکثر زمان اقامت با ویزای مولتی آمریکا در کشورهای گوناگون متغیر است. برای مثال شخصی که از چین به آمریکا سفر می‌کند، می‌تواند حداکثر 30 روز بابت هر برگشت به چین، در آمریکا اقامت داشته باشد. در حالیکه این محدودیت برای فردی که از برزیل وارد آمریکا می‌شود 90 روز است.

 

ویزای مولتی انگلیس چیست؟

ویزای انگلیس انواع مخلفی دارد که مهمترین و کاربردی ترین آن ویزای توریستی انگلیس است. تمام ویزاهای انگلیس به صورت مولتی داده می‌شود و به صورت 6 ماهه، 2 ساله، 5 ساله و 10 ساله صادر می‌شود.

ویزای انگلیس از جمله ویزاهای دشوار است که گرفتن آن به سادگی نیست. البته با کامل بودن مدارک لازم و دریافت مشاوره از یک موسسه مهاجرتی معتبر می‌تواند اخذ ویزای مولتی انگلیس را برای شما راحت نماید.

برخی از افراد به اشتباه تصور می‌کنند که ویزای انگلیس در حوزه ویزای شینگن است، در صورتیکه اینطور نیست و حتی در سال گذشته، انگلیس از کشورهای حوزه اتحادیه اروپا نیز خارج شد. بنابراین برای رفتن به انگلیس باید یک ویزای جداگانه دریافت نمود. برای رفتن به انگلیس یکی از شرایط دریافت ویزای توریستی، سابقه داشتن ویزای شینگن است به این صورت که اگر فرد متقاضی در گذشته یک یا دو بار به کشورهای حوزه شینگن سفر کرده باشد، شانس ویزا شدن وی افزایش پیدا خواهد کرد. این موضوع بدان معنا نیست که کسانی که سابقه سفر به حوزه شینگن ندارند، نمی‌توانند ویزای انگلیس دریافت کنند اما از شانس کمتری برخوردار هستند. برای اطلاعات بیشتر در مورد ویزای شینگن نیز می‌توانید در اینجا کلیک کنید.

 

بیشتر  بدانید: عوامل موثر در صنعت گردشگری

بهترین جاذبه‌های توریستی در کشور ترکیه

نوشته شده توسط مهسا نوری در 1400/01/22  •  ارسال نظر »

کشور ترکیه بین اروپا و آسیا قرار گرفته است و دارای جاذبه‌های توریستی و گردشگری بسیاری در نقاط مختلف خود می‌باشد. آنتالیا و استانبول از شهرهای توریستی این کشور است. بناهای تاریخی کهن با معماری با شکوه، فرهنگ غنی، غذاهای مشهور، مناظر و طبیعت زیبا و چشم‌نواز، کوه‌های برافراشته، سواحل مدیترانه‌ای با آب‌های زلال و شفاف از جمله مهمترین دلایل مسافرت به این کشور می‌باشد.در ادامه این مطلب چند جاذبه دیدنی و توریستی کشور ترکیه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

بیشتر بدانید: عوامل موثر در گردشگری و توریسم

...

مسجد ایاصوفیه (کلیسای ایاصوفیه)

ایاصوفیه یکی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری ترکیه و یکی از بهترین بناهای باستانی در جهان است. این بنا ابتدا به عنوان کلیسا در قرن ششم میلادی توسط امپراتور بیزانس ژوستینیان ساخته شد و با فتح ترک‌ها به مسجد تبدیل شد و امروزه به عنوان موزه مورد بازدید عموم قرار گرفته است. قدمت این بنا به سال‌های 532 تا 537 میلادی باز می‌گردد.

ایاصوفیه با معماری قابل توجه و ترکیبی زیبا از تزئینات بیزانس و اسلام، از محبوب‌ترین اماکن دیدنی ترکیه به حساب می‌آید. بازدیدکنندگان می‌توانند بقایای دوهاگس سوفیای اول و همچنین با گشت و گذار در ساختمان فعلی موزاییک‌های خیره‌کننده و محراب‌ها و نمازخانه‌های مسلمانان را مشاهده کنند. این بنا تقابل دو دین مسیحیت و اسلام را نشان می‌دهد که اثرات هر دو در این بنا مشهود است.

ایاصوفیه به مدت 500 سال مسجد اصلی استانبول بود تا زمانی که در سال 1935 توسط آتاتورک، پایه گذار جمهوری ترکیه این بنا به موزه تبدیل گشت.

 

استانبول، بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه

زمانی استانبول به عنوان پایتخت امپراتوری عثمانی و بیزانس شناخته می‌شد اما امروزه بزرگترین شهر ترکیه و یکی از بزرگترین شهرهای جهان است. استانبول از دو طرف بسفر امتداد دارد و از طریق یک تنگه باریک، آسیا و اروپا را به هم متصل می‌کند و این تنها شهر در جهان است که هر دو قاره را شامل می‌شود.

معماری چشمگیر، اماکن تاریخی، رستوران‌ها، مراکز خرید، جشن‌های شبانه و فضای جذاب، استانبول را به یکی از برترین مقاصد گردشگری جهان تبدیل کرده است.

قسمت قدیمی شهر بیشتر مکان‌های تاریخی چشم‌گیر شهر از جمله ایاصوفیه، مسجد آبی و کاخ توپکاپی واقع شده است. منطقه مهم دیگر، شهر جدید است که به دلیل جاذبه‌های امروزی، آسمان‌خراش‌ها و مراکز خرید معروف است. بی اوغلو و گالاتا از مناطق محبوب برای تفریحات شبانه و سرگرمی هستند درحالیکه منطقه بسفر قصرهای زیبا، عمارت‌های ساحلی و پارک‌های شهری را در خود جای داده است.

 

منطقه حیرت‌انگیز کاپادوکیا

کاپادوکیا واقع در آناتولی مرکزی ترکیه به خاطر منظره افسانه‌ای خود با سازه‌های غیرمعمول که شبیه به دودکش‌ها، مخروط‌ها، قارچ‌ها و قله‌ها هستند، شناخته شده است. فرایندهای طبیعی مانند فوران‌های آتشفشانی باستان و فرسایش، همه این سازه‌های عجیب و غریب را در طول سال‌های مختلف به وجود آورده است. ارتفاع برخی از این سازه‌ها تا 40 متر نیز می‌رسد. با این هزاران سال پیش، بشر با تراشیدن خانه‌ها، کلیساها و شهرهای زیرزمینی از سنگ نرم، جلوه‌های چشمگیری به این چشم‌اندازها اضافه کرده است.

در اوایل سال 1800 قبل از میلاد، هیتی‌ها و دیگر ساکنان، خانه‌های زیرزمینی و تونل‌ها را ایجاد کردند تا از حمله پارسیان و یونانیان در امان بمانند. در اواخر قرن چهارم میلادی، مسیحیان که از آزار و اذیت مذهبی اهالی رم فرار کرده بودند، به تونل‌ها و غارهای کاپادوکیا پناه بردند.

امروزه شگفتی‌های طبیعی و مکان‌های تاریخی این منطقه، آن را به یک مقصد محبوب برای گردشگران تبدیل کرده است. قسمت اعظم کاپادوکیا در استان نِوشهر واقع شده و برخی از شهرهای اصلی این استان شامل ارگوپ، گورمه، آوانوس، اورتاهیسار و مستفاپاسا است. در بسیاری از این شهرها گردشگران برای استفاده از خدماتی نظیر هتل‌ها، رستوران‌ها، تفریحات شبانه و همچنین بازدید از جاذبه‌هایی ماننده موزه، قلعه‌های صخره‌ای، دودکش‌های جن، تونل‌های زیرزمینی، دهکده‌های قدیمی یونان، صومعه‌ها و بازارهای صنایع دستی سفر می‌کنند. برخی از غارهای منطقه در واقع هتل هستند و پذیرای گردشگران برای استراحت هستند.

 

شهر قدیمی افسس

افسس، کاملترین کلانشهر کلاسیک اروپا و یک مکان باستانی است که در اژه ترکیه واقع شده است. در قرن اول قبل از میلاد، افسس یکی از بزرگترین شهرهای کل امپراتوری روم بود که یکی از هفت عجایب جهان باستان، معبد آرتمیس می‌باشد. خرابه‌های افسس به خوبی حفظ شده و در یک مجموعه باستانی بزرگ نگهداری می‌شوند و یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری ترکیه است.

افسس در سال 133 قبل از میلاد به عنوان یک شهرک رومی شناخته می‌شد گرچه تا حدود 200 سال هنوز به اوج خود نرسیده بود و ناشناخته بود. در زمانی که این شهر پایتخت آسیای صغیر رومی بود، افسس بیش از 250 هزار ساکن دائمی را در خود جای داده بود. پاول در افسس زندگی می‌کرد و مسیحیت را در میان بسیاری از ادیان دیگر ترویج می‌کرد. با غارت این شهر توسط گوت‌های ژرمنیک در قرن سوم، دوران زوال افسس آغاز شد.

تقریبا برای مدت 1300 سال افسس فراموش شده بود و بقایای این شهر کلاسیک باورنکردنی تا دهه 1860 که تیم بین‌المللی باستان شناسان شروع به کشف ویرانه‌ها کردند از جهان پنهان مانده بود. امروزه کمتر از 20 درصد از افسس حفاری شده است اما هنوز هم یکی از مکان‌های باستان شناسی قابل دسترسی در جهان است.

مشهورترین بنای شهر افسس، معبد آرتمیس است که زمانی بزرگترین معبد کره زمین بود که نشان‌دهنده این بود که اهمیت شهر افسس چقدر است. متاسفانه این معبد حدودا در قرن پنجم تخریب شد اما هنوز ویرانه‌هایی از آن باقی مانده است.

 

سواحل دیدنی مارماریس

مارماریس یکی از محبوب‌ترین تفریحگاه‌های ساحل ترکیه است که در امتداد ریویرا در جنوب غربی ترکیه واقع شده است و منظره‌ای کامل از کوه‌های پوشیده از کاج، سواحل سفید شنی، آب‌های فیروزه‌ای و معماری تاریخی را به نمایش می‌گذارد. این بندر خیره‌کننده یک بهشت توریستی با فرصت‌های استثنایی برای گشت و گذار، ورزش‌های آبی، غذاخوری خارق‌العاده و تفریحات شبانه پر سر و صدا است.

مارماریس همچنین دارای پارک‌های آبی برای خانواده و حمام‌های ترکی است که یک مکان تفریحی مناسب برای گردشگران است. تفریحات شبانه در مارماریس یکی از مهیج‌ترین صحنه‌های ترکیه است. صدها رستوران با غذاهای متفاوت از سراسر جهان وجود دارد.

تاریخ سکونت در شهر مارماریس به 6 قرن قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد. این شهر یکی از شهرهای پربازدید ترکیه به حساب می‌آید و یکی از دلایلی که باعث شهرت این شهر شده است، سواحل دریای اژه و مدیترانه‌ای است که در این منطقه قرار دارد.

 

بیشتر بدانید: همه چیز دباره ترکیه

 

 

https://hamimohajer.com/blog/1368

http://jangalnews.niloblog.com/

عوامل موثر در صنعت گردشگری و توریسم

نوشته شده توسط مهسا نوری در 1400/01/14  •  ارسال نظر »

فاکتورها و عوامل بسیاری وجود دارد که بر عملکرد صنعت توریسم اثر می‌گذارد. برخی از این عوامل اثرات فوری را نشان می‌دهد درحالیکه عواملی وجود دارد که اثرات خود را در طولانی مدت نشان می‌دهد.

در این مطلب به طور کلی برخی از این عوامل را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

بیشتر بدانید: دیانا تروخیلو، از کلمبیا تا مریخ

...

محیط و جغرافیای مقصد

هنگامی که مقصد مورد نظر دارای آب و هوای مناسب باشد، گردشگری در بهترین شکل خود قرار می‌گیرد. در مقابل هر گونه تغییر نامطلوب در محیط مثل وزش باد شدید، جاری شدن سیل، خشکسالی و آب و هوای شدید می‌تواند بر گردشگری اثرات منفی بگذارد.

به عنوان مثال در ماه‌های سخت و بسیار گرم تابستان در هند، گردشگران ترجیح می‌دهند به مناطق با آب و هوای سردتر مانند ایستگاه‌های تپه سفر کنند.

 

اقتصاد کشور

هنگامی که یک کشور دچار تلاطم اقتصادی و تورم است و مردم با مشکلات گرانی و بیکاری روبرو هستند، گردشگری تحت تاثیر نامطلوب قرار می‌گیرد. همچنین هنگامی که برعکس این موضوع اتفاق می‌افتد یعنی اقتصاد یک کشور خوب پیش می‌رود و مردم بتوانند از عهده هزینه‌های اوقات فراغت و تفریح خود بر بیایند، صنعت گردشگری پیشرفت خواهد کرد.

 

اهمیت تاریخی و فرهنگی مقصد

مکان یا مقصد سفر تا حد بسیار زیادی در صنعت گردشگری اثر می‌گذارد. اگر مقصد گردشگران از نظر تاریخی و فرهنگی از اهمیت بالایی برخوردار باشد، به طور یقین گردشگران علاقه دارند که از اماکن تاریخی مثل قلعه‌ها، معماری باستان، مجسمه‌ها، غارها، نقاشی‌ها و ظروف باستانی، لباس، سلاح، زیورآلات و سایر میراث باستانی بازدید نمایند.

به عنوان مثال مکان‌های مشهور و معروف جهان با اهمیت تاریخی و فرهنگی بالا می‌توان از تاج محل در هند، اهرام غزه در مصر، شهر بیگان در برمه و آکروپولیس در آتن یونان نام برد.

 

اهمیت تحقیق در مورد مقصد

گردشگرانی هستند که با هدف مطالعه و اکتشاف از مکان‌ها بازدید می‌کنند. نیاز به تحقیق و کاوش باعث ترویج گردشگری می‌شود. باستان‌شناسان، زمین‌شناسان، اقیانوس‌شناسان، زیست‌شناسان و جانورشناسان، معماران و افرادی که درباره هنر و فرهنگ تحقیق می‌کنند، مکان‌هایی را جستجو می‌کنند که از اهمیت زیادی در زمینه تحقیق برخوردار باشند.

 

اهمیت مذهبی در مقصد

اماکن مذهبی همیشه مملو از جهانگردان بوده است. در این مکان‌ها، گردشگری در دوره‌های زمانی خاص در یک سال به اوج خود می‌رسد. جهانگردان اغلب برای یافتن آرامش درونی و استناد به به عقاید خود و پاک کردن گناهان خود پیش از مرگ به زیارت می‌روند.

به عنوان مثال هر ساله در ماه ذیحجه مسلمانان بسیاری از سراسر جهان به مکه می‌روند و خانه خدا را زیارت می‌کنند.

 

فناوری و تکنولوژی

اینترنت تقریبا به همه گوشه و کنار جهان نفوذ کرده است. گردشگران و توریست‌ها از مزایای اینترنت بهره‌مند می‌شوند و ضمن برنامه‌ریزی برای یک تور، سعی می‌کنند ایده‌هایی را در مورد مکان‌هایی که قرار است بازدید کنند، کیفیت امکانات و خدمات و جاذبه‌های موجود در مقصد دریافت کنند. پس از بازدید از یک مقصد، گردشگران با تجربه، نظرات خود را در سیستم عامل‌های مختلف اینترنت به اشتراک می‌گذارند.

بنابراین، بررسی گردشگران با تجربه در اینترنت به عنوان راهنمای گردشگران دیگر استفاده می‌شود. از این رو اینترنت دقیقا می‌تواند مانند یک شمشیر دو لبه باعث تقویت صنعت گردشگری و توریست شود یا از طرف دیگر باعث تضعیف و از بین رفتن آن شود.

 

جهانگردی یک رشته پویا است که از نظر تعداد عوامل مرتبط با گردشگردان متفاوت است. مدیران و محققان گردشگری درباره انگیزه‌های و فرهنگ‌های گردشگران، تغییر رفتار آنها و عوامل محرک و تاثیرگذار در گردشگری مطالب زیادی را مطالعه می‌کنند. آنها همچنین مقاصدی را بررسی می‌کنند که روش‌های آینده نگر برای جذب گردشگران با توجه به امکانات و جاذبه‌ها ارائه می‌دهند.

مشاغل گردشگری می‌توانند باشناسایی انواع گردشگران مختلف، رفتارهای آنها و تقاضای گردشگری در یک منطقه خاص را دریابند و پیشنهادات مناسبی را برای بازار مناسب ایجاد کنند. البته انواع گردشگران و نحوه رفتار گردشگران با توجه به عوامل مختلف، متفاوت است.

 

انواع جهانگردان


جهانگردان و گردشگران انواع متفاوتی دارند که در زیر به آن اشاره شده است:

 

·         گردشگران ذاتی: این گردشگران برای لذت بردن از تعطیلات به سفر و تفریح می‌پردازند.

·         گردشگران خارجی: این گردشگران انگیزه پاداش محور دارند. آنها مستعد فعالیت‌هایی هستند که عملکرد آنها ارزیابی می‌شود.

·         ماجراجویان: آنها اهمیت بسیار کمی به آرامش می‌دهند و همیشه در حال جستجوی مکان‌ها و چالش‌ها هستند. عمدتا جوانان و افراد مجرد که از فراغت زمانی بیشتری برخوردار هستند و فقط درگیر زندگی خود هستند، تا حد زیادی به این نوع گردشگری کمک می‌کنند.

·         مسافران مالی: آنها گردشگران اقتصاد محور هستند و تصمیمات مربوط به تور در مورد مکان‌ها، حالت سفر و سایر عوامل، تا حد زیادی به وضعیت مالی آنها بستگی دارد.

·         گردشگران خانگی: این نوع گردشگران عمدتا آرام هستند و وارد ماجراجویی نمی‌شوند. سن آنها بالای 45 تا 50 سال است.

·         گردشگران میانه‌رو: آنها تور و سفر خود را از قبل برنامه‌ریزی کرده‌اند. تمایل زیادی به گردشگری دارند اما به فعالیت‌های ورزشی یا ماجراجویی نمی‌پردازند.

·         گردشگران دارای مرخصی: آنها برای تورهایی مثل تعطیلات تابستان یا تعطیلات کریسمس یا عید برنامه‌ریزی می‌کنند. آنها هدف مشخصی ندارند و هیچ‌وقت نمی‌دانند که چرا و کجا قرار است سفر کنند.

 

مقصد گردشگری چیست؟

مقصد گردشگری می‌تواند یک شهر، کشور یا مناطق دیگر باشد که این امر به درآمد حاصل از گردشگری بستگی دارد. یک مکان ممکن از بیش از یک جاذبه گردشگری را در خود جای دهد.

 

 

چگونه یک مقصد می‌تواند گردشگران را جذب کند؟

یک مقصد توریستی ویژگی‌های خاص خود را دارد که گردشگران را به گذراندن وقت در آنجا جلب و تشویق می‌کند. این می‌تواند به دلیل ارزش طبیعی یا فرهنگی ذاتی، اهمیت تاریخی، گیاهان و جانوران، زیبایی‌های طبیعی یا ساخته شده، ارائه اوقات فراغت و ماجراجویی و تفریح گردشگران برای جلب توریست باشد.

 

 

https://www.tutorialspoint.com/tourism_management/tourism_management_types.htm

https://greencard-lottery.ir/

http://learning12.parsiblog.com/

1 3 4